Kontakt | 0911 190 227 | info@damiper.sk | Pon - Pia: 07:30 - 16:00

OKNÁ

Aluplast IDEAL 4000

obrazok_profil_okna

Zaoblený 5-komorový profil, hĺbka 70mm s dvojitým dorazovým tesnením, pre zvýšené nároky na tepelnú izoláciu, koeficient Uf =1,3 W/m2K,  moderný dizajn, vymeniteľné tesnenia, 15 stupňový úkos rámu a krídla pre optimálny odtok dažďovej vody. Rámy a krídla sú už v základe vystužené špeciálnymi celoobvodovými oceľovými, pozinkovanými výstuhami v tvare U, ktoré zaisťujú ich maximálnu pevnosť. Originálny systém odvodnenia rámu umožňuje optimálny odtok nežiaducej vody z profilu. Jednoduchá možnosť doplnenia vybavenia na kontrolované vetranie obytného priestoru (Regel-Air).

Aluplast IDEAL 7000

obrazok_profil_okna

6-komorový profil, stavebná hĺbka 80mm s dvojitým dorazovým tesnením, vynikajúca zvuková ochrana a tepelná izolácia (koeficient Uf = 1,2 W/m2K), vhodné pre nízko energetické domy. Prostredníctvom použitia špeciálne vyvinutých výstuží dosiahol dokonca tento systém v spojitosti so špeciálnymi sklenými výplňami štandard pre pasívny dom. Špeciálnou konštrukciou vzniká okrem toho veľmi štíhly vzhľad krídla, ktoré okno tvorivo zvýrazní a robí ho mimoriadne atraktívnym.  Ďalej profil disponuje obzvlášť chránenou komorou pre kovanie na optimálnu ochranu proti vlámaniu, kryté odvodňovanie a moderný dizajn. Jednoduchá možnosť doplnenia vybavenia na kontrolované vetranie obytného priestoru (Regel-Air).

Aluplast IDEAL 8000

obrazok_profil_okna

6-komorový profil, stavebná hĺbka 85mm s trojitým tesnením. Trojité tesnenie umožňuje okrem lepšej termiky okien tiež zlepšenie zvukovej izolácie. Vďaka oddeleniu tretieho tesnenia, tzv. suchá komora, v ktorej pracuje kovanie, sa zväčšuje životnosť a trvácnosť mechanizmov kovania. Väčšia hĺbka profilu a tiež rozšírené drážkovanie skla dáva možnosť zasklenia okien 2-komorovým vrstveným sklom. Pri zasklení izolačným 3-sklom dosahuje koeficient tepelnej izolácie hodnotu až Uw = 0,76 W/m2K, čím spĺňa požiadavky pre pasívne stavby. Moderný dizajn tohto profilu dáva zákazníkovi možnosť voľby výberu zaoblenia krídla (hranaté – IDEAL 8000 alebo oblé krídlo – IDEAL 8000 SV).

Salamander Streamline 76

obrazok_profil_okna

5-komorový profil vhodný pre všetky typy stavieb. Spomedzi všetkých profilov je výnimočný svojou ultra bielou farbou. Hladký povrch profilu a dizajn oblých tvarov z oboch strán okna. Stavebná šírka rámu 76mm a krídla do 82mm zabezpečuje vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Pri zasklení izolačným 2-sklom je súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,3 W/m2K. Streamline 76 poskytuje nadštandardnú tesnosť okna ako výsledok použitia dvojitého EPDM tesnenia. Pri tomto produkte je použitá aj nová zasklievacia lišta, ktorá umožňuje štandardnú hrúbku zasklenia 24mm. Požadované statické vlastnosti tohto profilu sú zabezpečené hrúbkou obvodových stien profilu spolu s použitím pozinkovanej výstuhy pre rám i krídlo.

Salamander bluEvolution

obrazok_profil_okna

6-komorový profil so stavebnou hĺbkou rámu a krídla 92mm. Výnimočný svojou ultra bielou farbou, hladkým povrchom a moderným hranatým dizajnom krídla. Kombinácia izolačného 3-skla a dorazového 3-tesnenia zabezpečuje dokonalú tepelnú izoláciu. Zasklenie izolačným 3-sklom Ug = 0,8 – 0,5 W/m2K môže dosiahnuť celkový súčiniteľ prestupu tepla Uw = 0,8 W/m2K. Masívna pozinkovaná oceľová výstuž je použitá po celom obvode krídla, uzavretá pozinkovaná oceľová výstuž po celom obvode rámu. Pre vylepšenie bezpečnosti je použité celoobvodové bezpečnostné kovanie Maco Multimatic alebo Siegenia Aubi.

Deceuninck Zendow

obrazok_profil_okna

5-komorový profil so stavebnou hĺbkou rámu 70mm. Hladký povrch krídla zabezpečuje ľahkú údržbu. Okno z tohto profilu môže mať rovné alebo predsadené krídlo. Celkový súčiniteľ prechodu tepla je Uf = 1,21 W/m2K. Pri zasklení izolačným dvojsklom je zvuková izolácia 32 dB. Farebné kombinácie poskytujú rôzne prevedenia.

Deceuninck Inoutic Prestige

obrazok_profil_okna

6-komorový profil so stavebnou hĺbkou rámu 76mm. Kombinácia izolačného 3-skla a 3-tesnenia zabezpečuje dokonalú tepelnú izoláciu. Krídlo tohto profilu môže byť rovné a predsadené (zaoblené alebo hranaté). Celkový súčiniteľ prechodu tepla rámu je Uf = 1,1 W/m2K. Pri tomto profile je možnosť variantu pre nízkoenergetické domy s vyplnenými komorami, kde hodnoty dosahujú Uf = 0,9 W/m2K, Uw = 0,74 W/m2K.

Dvere plastové

Gealan

obrazok_dvere

Plastové dvere z profilu Gealan majú stavebnú hĺbku rámu 70mm. Súčiniteľ prestupu tepla rámu a krídla vrátane armovania je Uf=1,2 W/m2K. Vo vnútri rámu je uzavretá celoobvodová pozinkovaná oceľová výstuha. Vysoká stabilita krídel umožňuje vyrábať krídla veľkých prierezov. Zváraná rohová spojka zabezpečuje vhodné statické a vytrvalostné parametre. Plochý prah 20mm spĺňa požiadavky na budovanie bezbariérovej architektúry. V ponuke je dverový zámok s masívnymi uzatváracími hákmi, alebo bezpečnostný dverový zámok s masívnymi závorami. K dverám je široká ponuka rôznych výplní v bielej farbe alebo drevoimitácii.

Salamander Streamline

obrazok_dvere

Plastové dvere z profilu Salamander sa vyznačuje výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Súčiniteľ prestupu tepla rámu a krídla vrátane armovania je Uf= 1,2W/m2K. Vo vnútri rámu je uzavretá pozinkovaná oceľová výstuha. Dvere sú okované GU kovaním. V ponuke je dverový zámok s valcovými čapmi (štandard), bezpečnostný dverový zámok s masívnymi uzatváracími hákmi, alebo bezpečnostný dverový zámok s masívnymi závorami.

Dvere hliníkové

Aliplast Imperial

obrazok_dvere

3-komorový dverový systém patrí do skupiny 2.1 RMG podľa materiálovej normy DIN 4108 na základe hodnôt súčiniteľu prenikania tepla, ktoré sú 2,2 – 2,3 W/m2K. Tento profilový systém je vhodný na exteriérové konštrukcie do prostredia s väčšími výkyvmi teplôt. V profile je prerušenie tepelného mosta 24mm nevodivými polyamidovými pásikmi so sklenými vláknami. Stavebná hĺbka profilov je 65mm, hrúbka stien od 1,7 do 2,0mm. Takáto konštrukcia je po nalakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie. Dvere sa dajú vyrobiť s pevným prahom alebo v bezbariérovom prevedení, teda bez prahu. K týmto dverám je v ponuke množstvo doplnkov – samozatvárače, bezpečnostné vložky, elektrozámky, madlá, gule, poštové schránky, a iné.

Ponzio NT 60PT

obrazok_dvere

Opäť 3-komorový dverový systém s hrúbkou 60mm, ktorý je kvalitným tepelným a zvukovým izolantom. Podobne ako Aliplast Imperial, podľa súčiniteľu prestupu tepla patrí Ponzio NT 60PT do skupiny 2.1 RMG podľa materiálovej normy DIN 4108. S týmto profilom sa používajú sklené výplne o hrúbke 8 až 48mm, spolu s možnosťou dvojdielneho tesnenia EPDM. Dvere z tohto profilu sú v ponuke jedno alebo dvojkrídlové s prahom alebo v bezbariérovej verzii. Farebné variácie sú podľa odtieňov RAL, konkrétne hliník, olivovo zelená, šampanská, zlatá, bronzová, a naviac náter vo farbe dreva. K týmto dverám je v ponuke množstvo doplnkov – samozatvárače, bezpečnostné vložky, elektrozámky, madlá, gule, poštové schránky, a iné.

Dverné výplne

Dverné výplne do plastových dverí sú vyrábané z tepelne opracovaných plastov. Tieto sú v ponuke v bielom prevedení a v imitáciách drevodekoru.

Vyšším radom dverných výplní sú výplne vyrobené z povrchových dosiek HPL. Tieto dverné výplne sa vyznačujú minimálnou tepelnou rozťažiteľnosťou. HPL materiál dáva dverám dlhšiu životnosť ako pri použití plastových výplní. Výber výplní z radu HPL sa doporučuje hlavne pri obojstrannej laminácii dverí.

Cenovú kalkuláciu dverí s výplňami Vám radi pripravíme podľa Vášho výberu v obchodných kanceláriách našej spoločnosti.

Doplnky

Parapety

Hliníkové parapety

Vonkajšie parapety sú vyrobené z ohýbaného hliníkového profilu hrúbky 1,0mm alebo 2,0mm. Ponúkané farebné možnosti sú biela, hnedá, stredný bronz. Parapety sú rezané na mieru podľa individuálnych potrieb každého zákazníka. K týmto parapetným doskám sa používajú koncové krytky, plastové alebo hliníkové.

PVC parapety

Vnútorné komôrkové parapety sú vyrábané z tvrdeného PVC. Parapety sú potiahnuté kvalitnou fóliou s vysokou odolnosťou voči poškriabaniu a ultrafialovému žiareniu. Parapety sú charakteristické vysokou pevnosťou vďaka krížovej konštrukcii komôr, ktorá plní funkciu výstuhy. Ponúkané farebné možnosti sú biela, mramor, zlatý dub, jelša, orech. K týmto parapetným doskám sa používajú plastové koncové krytky.

Žalúzie

Žalúzie celotieniace horizontálne

Celotieniace žalúzie určené pre plastové a hliníkové okná. Žalúzie sa ovládajú jednoducho ručne pomocou retiazky. Retiazka sa jednoducho čistí a vďaka konštantnej dĺžke nezavadzia na parapetnej doske. Žalúzia je vo zvislej polohe fixovaná silonovým lankom. Sú ponúkané v širokej škále farebných prevedení, možnosť prevedenia so vzorom alebo drevoimitácie. Horný nosník žalúzie možno tiež farebne prispôsobiť v deviatich odtieňoch.

Žalúzie látkové vertikálne

Vertikálne žalúzie sú vhodným riešením pre tienenie veľkých plôch, ako aj pre optické predelenie priestoru. Sú vhodné najmä do komerčných, spoločenských, kancelárskych priestorov pre svoju nenáročnú údržbu. V ponuke je množstvo prevedení vzorov a farieb, ale aj materiálov.

Siete proti hmyzu

Pevné siete

Siete sú vyrobené z poplastovaného sklolaminátového vlákna, ktoré nepodlieha korózii a dobre znáša teplotné rozdiely. Hliníkový rám je vyrobený z valcovaného hliníku a povrchovo je chránený lakom. Ponúkané farebné prevedenia sú biela, hnedá a drevoimitácie. Montáž zvládne každý – sieť sa oprie časťou profilu o rám a prichytáva sa o tesnenie pomocou držiakov, ktoré sú nanitované na ráme siete.

Otváracie siete

Otváracie siete sú vhodným riešením pre plastové balkónové dvere. Rám siete je vyrobený z hliníkového plechu, sieť z poplastovaného sklolaminátového vlákna. Podľa rozmeru siete je možný variant so stredovou priečkou alebo bez nej. Montáž je prostredníctvom uchytenia obyčajných alebo samozatváracích pántov na plastový rám dverí z vonkajšej strany. Priliehavosť je zabezpečená magnetom. Ponúkané farebné prevedenia sú biela, hnedá a drevoimitácie.

Samonavíjacie siete

Samonavíjacie siete sú vhodným riešením pre plastové okná a dvere.

Dverová samonavíjacia sieť sa zatvára zaklapnutím bočnej magnetickej lišty, na ktorej je pripevnené plastové madlo.
Box návinu sieťoviny je umiestnený na bočnej strane dverí. Sieťovina je vedená v hornej a spodnej vodiacej lište pomocou kolieskového mechanizmu.
Montuje sa priskrutkovaním navíjacieho bubna a vodiacich líšt na rám dverí z exteriérovej strany.

Základná zostava dverovej samonavíjacej siete

  • Navíjací bubon: valcovaný plech, farba biela alebo hnedá
  • Vodiace lišty a bočná lišta : valcovaný plech s tesniacou kefkou, farba biela alebo hnedá
  • Sieťovina: sklené vlákno potiahnuté PVC, farba šedá
  • ovládanie: samonavíjací mechanizmus

Sieť sa zatvára zaklapnutím bočnej magnetickej lišty. Z interiérovej aj exteriérovej strany je na lište plastové madlo pre jednoduchú manipuláciu pri zatváraní a otváraní siete.

Garážové brány

Sekciové garážové brány Shadeon

Sekciové garážové brány sú najviac používaným typom garážových brán. Brána je zložená z členených sekcií, ktoré sa pri otvorení rolujú pozdĺž vodiacich koľajníc pod strop. Spojenie jednotlivých sekcií je bezpečnostnými zámkami proti privretiu prstov. Sekciové brány sú svojou variabilnosťou vhodné do každej garáže. Vyrábajú sa v typizovaných rozmeroch, aj na mieru. Možnosť výberu automatického pohonu alebo manuálneho ovládania.

Rolovacie garážové brány Gate

Rolovacie garážové brány sú zložené z lamelového panciera, vodiacich líšt a navíjacieho bubna. Sú vhodným riešením najmä pre priemyselné objekty, ale aj pre garáže rodinných domov, kde z technického a priestorového hľadiska nie je vhodný iný typ brány. V ponuke sú tri šírky lamiel, t. j. 77mm, 55mm, 52mm. Rolovacie garážové brány sú dostupné v základných farbách – biela, hnedá, v odtieňoch RAL, alebo v drevoimitácii.