V predchádzajúcom článku sme Vás informovali o vlastnostiach a výhodách podláh Modular One od Paradoru. Teraz si posvietime na kompozitné podlahy Modular One z pohľadu využitia v obytnom priestore.

Kompozitné podlahy v kuchyni

Modular One je svojou technológiou zloženia veľmi unikátny výrobok. Pokiaľ ste milovníkom prírodných materiálov, no zároveň uprednostňujete praktickosť pred pravidelnou údržbou (v zmysle repasovania), táto podlaha je pre Vás to pravé orechové. Podlahy Modular One sú vysoko odolné voči námahe a nasiakavaniu vlhkosti. Naviac odolávajú teplotám až do 170 °C. V preklade, nemusíte sa báť, že keď Vám spadne na zem tanier, hrniec alebo čokoľvek, čo sa v kuchyni nachádza, je podlahe koniec. Táto podlaha má systém self repair, ktorý zabezpečuje zacelenie povrchových poškodení, vrátane preliačenín. Úplnou samozrejmosťou je odolnosť voči nasiakavaniu akýchkoľvek tekutín, ktoré sa na podlahu dostanú. 

damiper_kompozitne_podlahy_kuchyna2

Kompozitné podlahy vo vstupnej hale

Vďaka svojej vysokej odolnosti voči oderu je Modular One vhodná aj do vstupných hál alebo chodieb, kde odoláva všetkým štyrom ročným obdobiam. Nemusíte sa báť, že túto podlahu poškodíte drobnými škrabancami od kamienkov, ktoré sa vždy nejaké z vonku donesú. Rovnako môžete byť pokojné, milé gazdinky, pravidelné viacnásobné umývanie týchto častí domu kompozitné podlahy nepoloží. Svojou odolnosťou voči vlhkosti s tým tak nejak počítajú.

Kompozitné podlahy v obývačke

Už dávno nie je architektonickou novinkou vytvárať spoločné priestory pre rodinu veľkorysé, dokonca spájané s kuchyňou. Podlahy Modular One sú tu vhodné hlavne z dôvodu, že môžu byť položené naozaj veľkoryso bez prerušenia dilatáciou. Tým, že sú vhodné aj do kuchyne, nemusíte riešiť predelenie kuchynskej časti dlažbou a do obývačky iný druh podlahy. Jednoducho krásne zladíte celok. Naviac, integrovaná korková podložka tlmí kročajový hluk, a teda znižuje priestorový hluk. Rovnako sa nemusíte obávať, že by domáci miláčikovia, ktorí často radi oddychujú v týchto spoločných častiach domu, poškodili podlahu. Kompozitné podlahy Modular One garantujú odolnosť voči mikroškrabancom.

Kompozitné podlahy v detskej izbe a spálni

Ako čerešnička na torte, kompozitné podlahy od Paradoru môžete dať s prehľadom aj do detskej izby alebo spálne, pretože neobsahuje žiadne chemikálie. Je úplne bez ftalátov, zložená z viac ako 70% dreva, nelepí sa, takže žiadne lepidlo sa nevyparuje ani v prípade, že máte podlahové kúrenie. Naviac, keď sú schopné odolať náporu kuchyne, hravo zvládnu aj detské spoznávanie každodenných radostí. Naviac, zloženie z dreva zabezpečuje to, že kompozitná podlaha je teplá, takže to objavovanie je veľmi príjemné.

Kompozitné podlahy Parador Modular One sú jednoznačne tou najlepšou voľbou ako podlaha do celého obytného priestoru. S prehľadom zvládnu záťaž v kuchyni alebo na chodbe, v obývačke, spálni a detskej izbe vytvoria nezameniteľné teplo domova. Tak sú dizajnované, tak sú vyrobené.