Reverzné interiérové dvere

Reverzné dvere – aké sú to dvere a čím sú výnimočné? Ak vás zaujíma práve takýto typ dverí, nech sa páči, v tomto článku si o nich povieme niečo viac.

Reverzné interiérové dvere – vlastnosti

Reverzné dvere sú dizajnovým a funkčným modelom dverí pre tých, ktorí hľadáte zarovnané čisté línie a zároveň potrebujete funkčnosť otvárania do miestnosti. Takýto typ dverí je teda voľbou najmä vtedy, ak chcete na chodbe lícovanie dverí spolu s obložkami a zároveň dvere potrebujete otvárať do vnútra, resp. do zárubne. Inými slovami, čistá línia z pohľadu z chodby a zároveň funkčnosť plného otvorenia do izieb. V porovnaní s klasickými bezfalcovými dverami je hlavný rozdiel práve v otváraní, pretože bezfalcové dvere sa otvárajú vždy von zo zárubne (teda rovnako ako klasické falcové dvere). Reverzné dvere je možné vyrobiť v oboch prevedeniach, teda falcové aj bezfalcové s rovnakými funkčnými vlastnosťami. Na základe našich skúseností môžeme povedať, že v prevažnej väčšine si zákazníci volia bezfalcový variant.

Reverzné interiérové dvere – otváranie

Reverzné interiérové dvere – naša ponuka

V našej ponuke nájdete reverzné dvere od výrobcu Erkado alebo DRE. Momentálne pracuje na takomto vyhotovení dverí aj výrobca PortaDoors a chystá sa ho predstaviť v tomto roku (pozn. 2021). Dverné krídla, ktoré sa dajú vyrobiť v reverznom prevedení, sú v katalógoch oboch výrobcov označené ako „reverzné“. Farebné prevedenia sú odolné fólie alebo cpl povrchy. Rovnako žiadanou a dostupnou povrchovou úpravouVnútro dverí je vyrobené z MDF rámu v kombinácii s voštinovou výplňou alebo dutinkovou drevotrieskou. Súčasťou obložiek ku reverzným dverám je magnetický zámok a dva alebo tri skryté pánty (podľa výberu výplne). Súčasťou dverného krídla môže byť padajúci prah, ktorý je dokonalým skrytým riešením pre zlepšenie zvukovej izolácie bez toho, aby pútal na seba pozornosť na podlahe. V našej ponuke nájdete aj množstvo kľučiek, pričom si môžete zvoliť variant kľučky s rozetou alebo bez rozety (a teda aj bez výfrezu na dverách).

Zaujala Vás naša ponuka? Neváhajte si vyžiadať nezáväznú cenovú ponuku >> TU<<.
Radi by sme vás informovali aj o našej širokej ponuke akciových setov interiérových dverí, ktoré nájdete aj na našom FB profile Damiper.
Vyberáme pre vás z našej ponuky plávajúcich podláh