Výrobca Egger predstavuje pre obdobie 2020 – 2022 novú dekorovú radu všetkých svojich podláh. Ako horúca novinka prichádza kompozitná podlaha Egger GreenTec. V porovnaní so svojim predchodcom PRO Design Flooring sa GreenTec môže skutočne pýšiť pomenovaním kompozit.

 

Kompozitná podlaha Egger GreenTec – ekologická v každom smere

V aktuálnej klimatickej situácii, ktorá sa nedá poprieť, je priam nevyhnutné, aby giganty v priemysle prehodnotili svoje výrobné procesy a postupy vzhľadom ku životnému prostrediu. Sme radi, že podlahy od značky Egger sú dlhodobo orientované na udržateľnosť svojich výrobkov počas celého procesu výroby. A teda, podlaha Egger GreenTec je vyrobená z viac ako 90% obnoviteľných zdrojov. Teda nejde len o výber použitých materiálov v samotnej doske, ale o celý proces výroby. Egger sa dlhodobo zaoberá recykláciou svojich vlastných materiálov, ktoré sa stávajú opäť vstupnou surovinou pri ďalšej výrobe, používa sa čistenie odpadových vôd, majú vlastnú výsadbu drevín, ktoré používajú do svojich podláh. Dlhodobo je označovaný za lídra vo svete podláh čo do udržateľnosti. Preto im právom patria ocenenia a certifikáty ako Blue Angel a PEFC.

 

Kompozitná podlaha Egger GreenTec – zloženie podlahy

Ako akákoľvek plávajúca podlaha, aj Egger GreenTec je zložená zo základných vrstiev ako nosná doska, dekoračný papier a povrchová vrstva zabezpečujúca odolnosť. Základom tejto podlahy je:

 

  • nosná doska GreenTec board – kompozit
  • integrovaná korková podložka
  • dekoračný papier – drevodekory, dlaždice alebo kameň
  • extra odolná povrchová vrstva – chránená voči poškriabaniu, farebne stála

 

Kompozitná podlaha Egger GreenTec – základné vlastnosti

Kompozitná podlaha Egger GreenTec je hrubá 7,5 mm vrátane korkovej podložky. Je určená na suchú pokládku klik systémom. Korková podložka na druhej strane nie je vhodná na lepenie, teda, táto podlaha sa lepiť nesmie. Patrí pod ňu už len parozábrana, teda žiadna ďalšia podložka na vyrovnanie nerovností sa neodporúča. Vďaka integrovanej podložke je extra teplá, tlmí kročajový (rozumej priestorový) hluk. Podlaha je priestorovo veľmi prajná, môžete položiť až 225 m2 súvisle bez dilatácie (dilatácia po obvode samozrejme zachovaná musí byť). Čo sa týka tej plochy, ideálny tvar je štvorec alebo obdĺžnik. A teda nie položenie v obytnom priestore s prechodmi z úzkeho priestoru (chodby) do širokého priestoru (izby) súvisle. Zohrávajú tu úlohu teplotné rozdiely a zúženie priestoru. V takomto prípade by položenie bez dilatácie nemuselo byť dlhodobo úspešné. Treba brať do úvahy fakt, že kompozitná podlaha Egger GreenTec je stále typom plávajúcej podlahy, a teda potrebuje priestor pre svoje prípade rozpínanie a prispôsobovanie sa priestoru.

Pozrite si našu aktuálnu ponuku kompozitných podláh Egger GreenTec a vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku TU.