Plávajúca podlaha do detskej izby – ako začať

Ako mám správne vybrať plávajúcu podlahu do detskej izby? Túto otázku počúvame pomerne často od zákazníkov, ktorí práve zariaďujú nový priestor pre ich ratolesť. Preto by sme Vám radi dali pár tipov, ako sa správne rozhodnúť.

Plávajúca podlaha do detskej izby prechádza veľkou skúškou, a čím menšie dieťatko v nej trávi čas, o to viac je skúšaná. Všetky objavovania na odrážadle, v chodítku, posúvanie a presúvanie vecí, hranie sa s autíčkami, a kto vie čím ešte, dáva plávajúcej podlahe veľmi zabrať. Pri väčších deťoch sú to zase hlavne stoličky, ktoré vedia zmeniť povrch plávajúcej podlahy na nepoznanie.

Preto je dobré, keď sa plávajúca podlaha do detskej izby vyberá podľa triedy oderu a odolnosti povrchu. To sú staré známe AC3/31 alebo AC4/32. Väčšinou zákazník rieši hlavne hrúbku plávajúcej podlahy, ale hrúbka Vám nepovie nič o tom, koľko znesie povrch.

Zvážte „tvrdosť“ resp. odolnosť podlahy

Plávajúca podlaha s označením AC3/31 je vhodná do bytových priestorov, aj do priestorov rodinných domov. Je však odolná voči bežnému používaniu, a teda chodeniu v papučiach, alebo ponožkách, voči vysávaniu alebo umývaniu. Avšak každý kontakt s tvrdším predmetom ju môže poškodiť. A to je prípad koliesok na stoličkách, trojkolkách, autíčkach, a pod. Postupne takáto podlaha stratí svoju glazúru, svoj lesk, až sa laminát úplne zoderie na miestach, kde sa najviac opotrebováva.

Na porovnanie plávajúca podlaha s označením AC4/32 je tvrdšia a odolnejšia. Výrobcovia našich podláh uvádzajú, že takáto podlaha je vhodná okrem domov a bytov aj do kancelárskych priestorov, kde sa počíta aj s pohybom v mokrých topánkach, v podpätkoch, a pod. Preto aj oveľa viac odolá nástrahám číhajúcim v detskej izbe. Netreba sa však spoliehať na to, že vydrží úplne všetko, to nie. Odporúčame pri výbere odrážadiel alebo stoličiek pozerať také, ktoré majú mäkšie kolieska, aby podlahu toľko neopotrebovávali.

Zdravotná nezávadnosť

Ďalej doporučujeme informovať sa, či je plávajúca podlaha antibakteriálna alebo či neobsahuje prvky PVC. V detskej izbe to určite oceníte, hlavne keď máte deti ešte vo veku, že svoje okolie spoznávajú hlavne ochutnávaním.

Záver a riešenie

Na záver musíme ešte spomenúť, že veľa spravíte aj výberom správnej podložky pod plávajúcu podlahu. Dnes sa dá vybrať zo širokej škály týchto podkladových materiálov, ktoré môžu spraviť podlahu teplejšou a zároveň odhlučnia priestor detskej izby v podlahovej časti. Pozrite si katalóg všetkých dostupných podláh TU:

Pozrieť katalóg podláh

Páčil sa Vám tento článok?

Podporte nás na Facebooku a na Google+ a získajte okamžitú 5% ZĽAVU z cien všetkých našich služieb a produktov (platí na neakciový tovar).

podlaha do detskej izby damiper