Svet okolo nás sa stále mení a technológie sa neustále zdokonaľujú. Spolu s tým sa menia aj trendy vo vybavení našich interiérov. V domácnostiach v súčasnej dobe prevládajú vinyly, PVC a laminátové podlahy, postupne však začína narastať popularita aj ďalšieho druhu podlahy, a tou je SPC rigidná vinylová podlaha.

Radi by sme vás informovali aj o našej širokej ponuke akciových setov interiérových dverí, ktoré nájdete aj na našom FB profile Damiper.

Čo vlastne znamená SPC?

Najkvalitnejší druh súčasných vinylových podláh nesie označenie rigid vinyl SPC. Toto označenie je zárukou tvrdého jadra, vodeodolnosti a tvarovej stálosti. Skratka SPC (Stone Plastic Composite) znamená, že jadro podlahy je tvorené vápencovým alebo minerálnym práškom, ktorý je spojený kompozitom. Označenie rigid potom znamená, že doska podlahy je veľmi tvrdá. Tento druh podlahy tak spája to najlepšie z klasických PVC podláh, plávajúcich podláh a dlažby. Novým veľmi prepracovaným produktom v tejto kategórii je Experto Click SPC 50.

SPC rigidná vinylová podlaha – výhody

PVC a laminátové podlahy si získali priazeň zákazníkov vďaka jednoduchej pokládke a údržbe, širokému spektru dekorov a relatívne nízkej kúpnej cene. Časom sa však začali prejavovať aj nedostatky PVC a laminátových podláh, ktoré robili vrásky nejednému majiteľovi. Experto Click SPC 50 ako zástupca rigidných vinylov skvele odoláva krátkodobému pôsobeniu vody a dlhodobému pôsobeniu vlhkosti, je oveľa odolnejší voči oteru či poškriabaniu.

SPC rigidná vinylová podlaha – Experto Click SPC 50

Špičkou v tomto obore je horúca novinka Experto Click SPC 50, ktorá navyše vďaka integrovanej podložke IXPE vyrovná drobné nerovnosti podkladu a je možné ju položiť aj na existujúcu podlahovú krytinu. Táto integrovaná podložka navyše znižuje kročajový hluk až o 17 dB, čo spríjemní bývanie nielen Vám, ale aj Vašim susedom. 

Vďaka SPC jadru bola eliminovaná pôvodná nevýhoda lacných vinylových podláh, a to ich citlivosť na veľké teplotné rozdiely. Podlaha sa stala rozmerovo stálou a vplyvom nadmerného tepla už nezmení tvar.

Zaujala Vás SPC rigidná vinylová podlaha Experto Click SPC? 
Neváhajte si vyžiadať nezáväznú cenovú ponuku >>TU<<

Vyberáme pre vás z našej ponuky plávajúcich podláh

.