Údržba plávajúcej podlahy- BONA MOP

Koberce sú minulosťou

Pomaly ale isto sa koberce v celoplošnej podobe vytrácajú z našich domácností. Nahrádza ich plávajúca podlaha – laminátová, drevená, korková, či vinylová – všetci ju máme doma.  Jednoduchá údržba plávajúcej podlahy je veľkým plus najmä pre čoraz väčšie množstvo alergikov. Preto sa svet technológií sústredí viac aj na možnosti uľahčenia práce každej žienky domácej – čistenie podlahy.

Údržba plávajúcej podlahy

Údržba plávajúcej podlahy je pre väčšinu z nás pravidelným programom dňa. Základným pravidlom je, že plávajúcu podlahu ošetrujeme najmä suchými procesmi, teda odporúča sa najmä vysávanie, prípadne pravidelné zametanie. Tým podlahu zbavíme väčšiny nečistôt. Umývanie podlahy je vhodné raz, dvakrát za týždeň. Na prvý pohľad možno málo, ide však o ochránenie povrchu podlahy, rovnako ako aj spojov. Je dôležité, aby údržba plávajúcej podlahy bola správna od úplného začiatku, od položenia. Nie až po nejakom porušení, či úplnom zničení, kedy je už na to asi neskoro. Keď sa budete o svoju podlahu starať správnym spôsobom, vydrží so skvelým vzhľadom a s pevnými spojmi veľmi dlhú dobu.

Moderná architektúra ponúka možnosti kombinovať aj v domoch či bytoch rôzne povrchové úpravy materiálov, nevynímajúc podlahu. Takže z praktických dôvodov by bolo veľmi fajn, keby sa dali rôzne typy podlahy (napríklad dlažba v kuchyni a laminát v obývačke) vyčistiť jedným pomocníkom, že? Preto Vám predstavujeme kompaktného pomocníka, s ktorým je údržba plávajúcej podlahy hračkou.

Čistenie podlahy ako sme zvyknutí

Ako ale sme naučení čistiť podlahu? Priznajme si narovinu, nie je to pre väčšinu z nás tá najobľúbenejšia aktivita, pretože tradične to vyzerá asi takto – nachystáme vedro plné vody, rozpustíme v ňom nejaký čistič (samozrejme nič agresívne) a zoberieme mop s handrou, ktorý pravidelne namáčame vo vedre a presúvame po celom priestore, kým neumyjeme podlahu. Sme navyknutí na neustále pláchanie a následné utretie namokro, čo veľmi laminátovej podlahe neprospieva. Väčšie množstvo vody v kombinácii s pravidelným umývaním neprospieva ani povrchu, ani spojom podlahy. A nám to samozrejme neprospieva tak isto, keď po každom umytí máme toho opäť plné zuby.

udrzba_plavajucej_podlahy

Čistenie podlahy s prostriedkami BONA

A tu prichádza priestor pre nový spôsob, vďaka ktorému sa čistenie podlahy stáva oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Je určený pre moderné ženy, ktoré nechcú strácať zbytočne čas upratovaním. Predstavujeme Vám v našej ponuke BONA SPRAY MOP. Ako tento zázrak funguje? Je to komplet, ktorý obsahuje mop, utierku z mikrovlákien, nádobu s roztokom. Čistiace prostriedky BONA nepotrebujú žiadnu vodu, pretože v nádobe už je správne nadávkovaný koncentrát. Jednoducho nastriekate na podlahu a zotriete mopom. Odstraňujú sa tým škvrny i nečistoty. Hlavný rozdiel medzi klasickými čističmi a BONA SPRAY MOPOM je teda hlavne v tom, že kým pri klasickom umývaní s handrou a vedrom pri opakovanom žmýkaní handry vlastne nanášate špinavý roztok na podlahu, pri umývaní s BONA SPRAY MOPOM toto neprichádza do úvahy. Je to kompaktný prostriedok, ktorý len vytiahnete, aplikujete cez sprej čistič na podlahu a upratujete. Bona utierka na mope ako keby uzamkla špinu dovnútra a nepustí ju už viac na podlahu. Preto sú tieto výrobky odporúčané pre alergikov. Naviac sú ekologické. Samozrejme výrobca ponúka na dokúpenie aj všetky náhradné diely, teda koncentráty na rôzne typy podlahy, utierky, leštidlá a podobne.

A čo nás čaká po upratovaní? Nič zložité. Utierku stačí vypláchať pod tečúcou vodou. Dá sa aj vyprať, bez použitia aviváže.

bona_mop

Pár užitočných pravidiel

A na záver si môžme pripomenúť zopár pravidiel, ktoré pomôžu udržať vašu podlahu dlho v dobrej kondícii:

  • pri vstupných dverách je dobré mať rohože, ktoré zabránia noseniu nečistôt, drobných kamienkov a špiny dovnútra
  • pravidelne vysávať alebo zametať podlahu
  • spodnú časť nábytku chrániť podložkami, aby podlahu nepoškriabal
  • podlahu často neumývať – chránite tak jej povrch a spoje
  • po rozliatí tekutiny na podlahu, najlepšie utrieť BONA SPRAY MOPOM 🙂

Všetky produkty od výrobcu BONA nájdete aj u nás, mop s prípravkom môžete u nás na vzorkovniach dokonca vyskúšať. Neváhajte sa preto u nás informovať.

plavajuce_podlahy