Okná Salamander BluEvolution 92

Výber okien v súčasnosti ľudia nenechávajú na náhodu. Dnes už sú minulosťou štandardne na každom dome dvojradové kastlové okná (môžete si ich pamätať aj pod pomenovaním „skriňové“- kvôli širokému priestoru medzi jednotlivými okenicami, kde ešte naše staré mamy mali uložené muškáty), poprípade drevené šróbovacie. Tieto drevené okná už majú svoju životnosť za sebou, preto ich postupne ľudia vymieňajú. Keď to zjednodušíme, máme dva druhy zákazníkov:

  • Prvú skupinu tvoria zákazníci, ktorí rekonštruujú svoj dom alebo byt a potrebujú vymeniť staré okná za nové. Pre nich je najvhodnejší výber buď okná Aluplast, konkrétne model IDEAL 4000 v prevedení s izolačným 2-sklom alebo 3-sklom, alebo okná Salamander, konkrétne Streamline 76 opäť na výber so zasklením 2 alebo 3-sklom.
  • Druhou skupinou sú zákazníci, ktorí stavajú novostavbu rodinného domu a vyberajú tie najúspornejšie a zároveň aj v budúcnosti najekonomickejšie varianty. Pre nich ponúkame jedno z tých najlepších riešení, ktoré aktuálne na trhu sú, a to okná Salamander BluEvolution 92.

Okná Salamander BluEvolution 92 – prečo?

  • jedinečná stavebná hĺbka rámu – až 92 mm
  • trojité dorazové tesnenie medzi rámom a krídlom okna s možnosťou výberu farby (sivé, čierne)
  • izolačné 3-sklo v celkovej hrúbke 48 až 60 mm (najčastejšie vyberaným je 4/18/4/18/4, teda celková hrúbka 48mm, pri väčších súvislých plochách skla použitie 6 až 8 mm sklenej tabule)
  • Swisspacer ako štandardný dištančný rámik medzi jednotlivými sklami (znižuje prestup tepla medzi jednotlivými tablami skla, pretože je to zmes PVC materiálov, ktoré majú výrazne nižšiu vodivosť ako štandardné hliníkové rámiky – znižuje sa riziko rosenia okien)

Všetky okná Salamander ponúkame na nemeckom kovaní MacoMultimatic, ktoré je synonymom kvality a bezpečnosti. Samozrejmým štandardom je vybavenie mikroventiláciou pri oknách s ventilačkou. Okná Salamander BluEvolution 92 je naviac možné vybaviť skrytými pántami, ktoré nie sú len estetické (pretože na ráme a krídle žiadne pánty nie je vidieť), ale zabezpečujú aj väčšiu pevnosť a stabilitu krídla s rámom.

okná Salamander BluEvolution 92

Okná Salamander BluEvolution 92 – technické zhrnutie

  • Ug = 0,5 W/m²K (prestup tepla cez sklo)
  • Uf = 1,0 W/m²K (prestup tepla cez plast – rám, krídlo)
  • Uw = 0,84 W/m²K (celkový prestup tepla okna)

Len pre uistenie, čím nižšia hodnota, tým lepšie (jednoducho povedané, čím nižšie číslo, tým okno menej tepla prepúšťa). Preto sú tieto okná ako stvorené pre nízkoenergetické a pasívne domy. Ich vlastnosti spĺňajú aj tie najprísnejšie kritériá.

Okná Salamander BluEvolution 92 – vzhľad

Z estetického hľadiska si okná Salamander BluEvolution 92 zamilujete. Elegantné línie sú skĺbené s masívnym rámom a jedinečnou belosťou profilu. Ak máte záujem o farebné prevedenie, môžete si vybrať zo širokej palety farieb a dekorov. Okno je možné laminovať ako jednostranne, tak aj obojstranne vo vybranom dekore (teda kombinácie biela/farba alebo farba/farba). Čo sa týka tvaru, zákazník má možnosť výberu medzi hranatým a oblým dizajnom krídla, samozrejme bez príplatku.

okná Salamander BluEvolution 92

Nenechajte sa oklamať

A na záver ešte jedna informácia. Často sa stretávame so zamieňaním profilu Salamander BluEvolution 92 s akousi lacnejšou náhradou, Salamandrom Brugmann BluEvolution 82. Nie je to ani zďaleka to isté, je tam niekoľko zásadných rozdielov. Tým najjednoduchším na všimnutie je užšia stavebná hĺbka rámu, kde Salamander Brugmann zaostáva o 1 cm, či hrúbka vonkajšej steny profilu nie je 2,8 mm a viac. Preto buďte pri výbere dodávateľa dôslední.