V tomto článku sa dozviete ako postupovať, keď hľadáte podlahy do kuchyne. Zamerali sme sa na to, že táto podlaha má ladiť aj so zvyškom interiéru, teda aby bola použiteľná do celého obytného priestoru.

Podlahy do kuchyne – ako začať?

Najskôr si ujasnite, aké vlastnosti by podlaha v kuchyni mala mať. Keďže ide o veľmi namáhaný priestor v rámci obytného priestoru, mala by byť:

 • odolná voči oderu – kuchňa je najviac vystavená opakovanému pohybu na relatívne malej ploche, zároveň sú v nej umiestnené ťažké spotrebiče a čelí častým „nehodám“ rôzneho charakteru
 • protišmyková – pre čo najkomfortnejšie použitie
 • vodeodolná – kvôli častejšiemu umývaniu nečistôt z povrchu
 • antistatická – pre jednoduchšiu údržbu

Výber materiálu – naše odporúčania

 1. laminátová podlaha
  • kvalitná laminátová podlaha je ideálna voľba ako do kuchyne, tak aj do celého obytného priestoru, hlavne pokiaľ nie je podlahové kúrenie. Teda oceníte ju v bytoch, pri rekonštrukciách. Vyberajte minimálne 8 mm hrúbku, trieda 23/32. Jej veľkou výhodou je cena v porovnaní s ďalšími uvedenými materiálmi.
  • odporúčame: laminátové podlahy od Eggeru alebo KronoOriginal
  • pokiaľ hľadáte naozaj prepracované a na nerozoznanie detailné spracovanie drevených alebo kamenných dekorov, pozrite si našu aktuálnu kolekciu od Quick-Step (tu neplatí info o lepšej cene)
 2. kompozitná podlaha na báze dreva
  • táto podlaha je ideálna voľba do rodinných domov, ale aj bytov. Je to super teplá podlaha, čo oceníte aj mimo vykurovacej sezóny. Vyberajte z hrúbok od 7,5 mm a viac, ideálne s integrovanou korkovou podložkou, odolnosť 23/33
  • odporúčame: kompozitné podlahy od Eggeru alebo Paradoru
 3. kompozitná podlaha SPC
  • SPC podlahy sú na báze minerálneho jadra, takže máte naviac 100% vodeodolnú úpravu. Opäť ide o materiál vhodný do celého domu alebo bytu. Vyberajte od hrúbky 4 mm a viac, oder 23/33. Výhodou oproti tipu 2. je vodeodolnosť a menší tepelný odpor, čo je veľkým bonusom počas vykurovacej sezóny.
  • odporúčame: kompozitné SPC podlahy od Paradoru alebo Afirmax

Potrebujete novú podlahu? Napíšte nám >>TU<< vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku.

Tieto 3 typy podláh by sme bez problémov položili aj do nášho interéru bytu alebo rodinného domu. Vinylové podlahy sú pre nás až na poslednom mieste (osobná preferencia). Pretože hoci sú to dnes najžiadanejšie materiály a v našej ponuke je jeden z najkvalitnejších vinylov na trhu, nie je to niečo, čo by sme chceli v našom interiéri my.

Podlahy do kuchyne – zhrnutie

Keď vyberáte podlahu do kuchyne, najskôr si ujasnite, čo od nej očakávate. Podľa toho sa Vám vytvorí obraz vlastností, ktoré by Vaša podlaha mala mať. Podľa nás by takáto podlaha mala byť odolná voči oderu, protišmyková, vodeodolná a antistatická. V rámci celkového dojmu z interiéru je ideálne, aby podlaha v kuchyni ladila aj so zvyškom interiéru. Preto odporúčame 3 vybrané materiály, ktoré Vás určite nesklamú.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach