V súčasnom interiérovom dizajne kladieme obzvlášť veľký dôraz pri výbere správnej podlahy. Je to z toho dôvodu, že dobrovoľne nikto nechce meniť svoju podlahu, a preto je prvá voľba veľmi dôležitá. V tomto článku objavíte hneď štyri výhody kompozitnej podlahy v porovnaní s inými materiálmi.

1. výhoda – odolnosť voči vlhkosti

V prvom rade vyniká kompozitná podlaha svojou vysokou odolnosťou voči vlhkosti. Na rozdiel od dreva, ktoré môže reagovať na zmenu vlhkosti, kompozitná podlaha zostáva stabilná a odoláva vplyvom vody. Táto vlastnosť ju robí ideálnou voľbou pre priestory náchylné na vlhkosť, ako sú kúpeľne či kuchyne. 100% vodeodolné sú tzv. SPC podlahy, ktoré majú minerálne jadro. Kompozitné podlahy s drevovláknitou základovou doskou majú vodeodolnú povrchovú úpravu, avšak do kúpelní vhodné nie sú.

Zaujíma Vás naša ponuka kompozitných podláh?

Vyberte si z našej ponuky

Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.

2. výhoda – odolnosť a trvácnosť

Kompozitné podlahy prekonávajú drevené alebo laminátové podlahy v oblasti trvácnosti a odolnosti. Sú odolné voči poškriabaniu, opotrebeniu a iným fyzickým vplyvom, čo zabezpečuje ich dlhú životnosť bez straty estetického vzhľadu. Sú vhodné aj k domácim zvieratám alebo do namáhaných komerčných priestorov, vďaka úprave povrchu proti mikroškrabancom.

3. výhoda – jednoduchá údržba

Kompozitné podlahy sa tešia z minimálnej údržby. Stačí ich pravidelne vysávať alebo zametať a pri väčšom upratovaní použiť vlhkú handru s jemným saponátom. Treba byť však obozretný pri čistení parným čističom a dôsledne sa riadiť pokynmi a odporúčaniami výrobcu konkrétnej podlahy.

4. výhoda – dizajnový nezmar

Kompozitné podlahy ponúkajú širokú škálu dizajnových možností. Kombinujú moderný vzhľad s výhodami technologicky vyspelého materiálu. Na výber je široká paleta drevodekorov, ale ja dlažbové či mramorové prevedenia.

V závere je jasné, že výhody kompozitnej podlahy jej zaručujú stále miesto na trhu plávajúcich podláh. Táto podlaha vyniká najmä svojimi kvalitatívnymi a dizajnovými vlastnosťami. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie štýlu, odolnosti a jednoduchej údržby. Vyberte si z našej širokej ponuky kompozitných podláh značiek Parador, Egger alebo Afirmax.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach