Bezpečnostné kovanie Maco na okná

Na trhu plastových okien a dverí sa pohybujeme už 10 rokov. Za tento čas sme vyskúšali rôznych výrobcov okien, profilové systémy, kovania. Prešli sme od profilu Rehau cez Gealan až po Aluplast a Salamander, ktoré dodávame doteraz. S kovaním to bolo podobne – skúsili sme najskôr Maco (multitrend), Winkhaus, Roto NT, Siegenia Aubi. S kovaním Maco sme mali najlepšie skúsenosti, a preto sme okná s týmto kovaním začali opäť predávať v roku 2016. Od marca tohto roku (teda marec 2018) sme radi, že Vám vieme predstaviť nové a vylepšené bezpečnostné kovanie Maco na okná, ktoré ponúkame. Plastové okná s týmto kovaním sú vhodné ako na rekonštrukciu bytu či rodinného domu, tak na novostavbu, pretože s bezpečnostným kovaním Maco spĺňajú tie najvyššie kritéria, ktoré z hľadiska bezpečnosti hľadáte.

O čo vlastne ide?

Bezpečnostné kovanie Maco na okná je vybavené 6 bodmi proti vypáčeniu. Jednoducho povedané, čím viac bezpečnostných bodov plastové okno má, tým je lepšie zabezpečené proti vniknutiu neželanému hosťovi. Naše doterajšie kovanie Maco fungovalo (a pri niektorých typoch okien to tak aj ostane) tak, že pri pohybe kľučky pri zatvorenom okne, sa všetky „hríbiky“ kovania pohnú naraz. Ich protikusom je časť kovania pripevnená na ráme alebo priečke okna a tvorí akoby vodiacu lištu. Preto sa manipulácia s kľučkou neodporúča pri otvorenom okne – vtedy nie je „hríbik“ dotlačený k protikusu a môže sa zaseknúť celé kovanie. Výhodou tohto systému je, že pri pohybe kľučky sa pohnú všetky hríbiky naraz. Nevýhodou, že pokiaľ sa podarí vypáčiť jeden z nich, v podstate sa dá pohnúť so všetkými a tým pádom otvoriť okno.

Ako je vyobrazené na obrázku nižšie, nové bezpečnostné kovanie Maco má protikus umiestnený na ráme alebo priečke vylepšený o zahnutie smerom ku hríbiku kovania, preto je podstatne efektívnejšie v zabezpečení proti vypáčeniu.

Bezpečnostné kovanie Maco na okná – špecifikácia

Bezpečnostné kovanie Maco na okná

  • sú ním vybavené 1-krídlové okná s minimálnym rozmerom 1000 x 1100 mm
  • sú ním vybavené 2-krídlové okná s minimálnou šírkou 730 mm (v kovacej drážke)
  • bez akýchkoľvek príplatkov – bonus pre zákazníka

Zhrnutie

Na základe dlhoročných skúseností môžeme povedať, že bezpečnostné kovanie Maco na okná, ktoré aktuálne ponúkame ZDARMA na profily Salamander BluEvolution 92, Salamander SL 76 a Aluplast IDEAL 8000, je to najlepšie, čo sa týka zabezpečenia proti krádeži vypáčením.