Cenová ponuka na plastové okná – ako na to

Na začiatku každej úspešnej spolupráce potrebuje zákazník vedieť, či je pre neho ponuka daného dodávateľa vyhovujúca, či sa mu cenovo oplatí. Preto sa najprv rieši cenová ponuka na plastové okná, ktorá je nezáväzná a zákazník si tak môže vytvoriť obraz o cenovej relácii na trhu.

Čo teda potrebujeme vedieť k tomu, aby vypracovaná ponuka bola čo najreálnejšia?

Cenová ponuka na plastové okná – postup nacenenia

Základné údaje

Úplne najzákladnejšou informáciou pre vypracovanie ponuky je uvedenie mena a priezviska, miesta, kde sa objekt nachádza a kontaktné údaje, teda telefónne číslo spolu s e-mailom. Pokiaľ zákazník zadáva dopyt cez náš web, je tam umiestnený kontaktný formulár, prostredníctvom ktorého sa dá celá požiadavka odoslať.

Rozmery okien

Plastové okná sa vyrábajú presne podľa zákazníckych potrieb. Nie sú typizované alebo typizované rozmery, každé okno dávame vyrobiť presne na mieru. Pri výmene pôvodných okien za nové potrebujeme veľkosť stavebného otvoru, teda odmeranú šírku a výšku pôvodného okna (od steny po stenu). Pri novostavbe nám postačuje výkaz výmer (pokiaľ sa počas vývoja stavby otvory nemenili), alebo rovnako šírku a výšku stavebného otvoru. Tieto rozmery sú orientačné, nemusíte sa báť, že v prípade objednávky sú tieto prvotne zadané definitívne a podľa toho idú okná do výroby.

Farba okien

Výber farby okien výrazne ovplyvňuje ich cenu. Najlacnejším variantom je obojstranne biela (teda okno z exteriéru aj z interiéru v bielej farbe). Pri plastových oknách vieme robiť kombináciu, tzv. jednostrannú lamináciu, kedy sú okná z jednej strany inej farby ako z druhej. Najčastejšou voľbou býva v tomto prípade v interiéri biela a v exteriéri iný odtieň. Samozrejme, vieme vyhotoviť aj opačné prevedenie, teda interiér farebný a exteriér biely. Poslednou možnosťou je tzv. dvojstranná laminácia, kedy je okno z oboch strán laminované dekorom v inej farbe ako biela. Tu existuje aj možnosť, že exteriér je v inej laminácii ako interiér. Nie je to však veľmi častá požiadavka vzhľadom k cene a termínu výroby.

Prevedenie okien – počet krídel a otváravosť

Po zadaní rozmeru a farby okna je dobré uviesť, ako si predstavujete rozdelenie okna. Sú rozmery, ktoré vieme spraviť v prevedení s jedným ale aj s dvoma krídlami (napr. rozmer 1200×1500 môže byť vyrobený aj tak aj tak). Pokiaľ to zákazník vo svojom dopyte neuvedie, nevadí. Naša cenová ponuka vychádza vždy z tej lacnejšej varianty, teda menej delení. Pokiaľ ale takto navrhnuté riešenie nie je vyhovujúce potrebám zákazníka, cenovú ponuku vieme samozrejme upraviť. Funkciu otvárania opäť volíme buď podľa presného dopytu alebo podľa vlastného uváženia a technických možností pri danom rozmere okna.

Doplnky k oknám

Cenová ponuka na plastové okná ďalej môže obsahovať doplnky – parapety vnútorné a vonkajšie, žalúzie, siete proti hmyzu. V prípade, že je to súčasťou požiadavky, všetky tieto doplnky naceníme. Pokiaľ to zákazník neuvedie, automaticky to do ponuky nezahŕňame. Pri objednaní okien nie je podmienkou, aby boli objednané aj ostatné doplnkové tovary.

Montáž

Poslednou dôležitou informáciou, aby bola cenová ponuka na plastové okná čo najpresnejšia, je požiadavka na prevedenie prác. Opäť, pokiaľ to v žiadosti o ponuku uvedené nie je, nevyceňujeme prácu. Pokiaľ áno, súčasťou prevedenia prác je v prípade prerábky aj demontáž pôvodných okien, montáž plastových okien a murárske vyspravenie špaliet. V prípade novostavby sa väčšinou robí len osadenie (montáž) nových okien do pripraveného stavebného otvoru. V prípade, že zákazník potrebuje vymeniť balkónovú zostavu a pôvodná je ešte v drevenej stene (teda treba celú stenu vymurovať), vieme zrealizovať aj takéto prevedenie. Samozrejme, cenová ponuka na plastové okná rovnako ako pri doplnkoch nie je závislá od montáže, teda pokiaľ má zákazník záujem len o tovar, montáž do ceny nezahŕňame.

Cenová ponuka na plastové okná – zhrnutie

K vypracovaniu cenovej ponuky na plastové okná potrebujeme zadať niekoľko dôležitých informácií – základné údaje, rozmery okien, farba, prevedenie, záujem o doplnky a montáž. Všetky ďalšie doplňujúce informácie už so zákazníkom vieme v prípade potreby doplniť telefonicky alebo e-mailom. Informáciu o cene vieme poskytnúť telefonicky alebo vypracovaná cenová ponuka na plastové okná môže byť poslaná e-mailom alebo je k dispozícii fyzicky v obchodných kanceláriách v Trenčíne a v Bánovciach nad Bebravou.

cenová ponuka na plastové okná

Každá cenová ponuka okien je nezáväzná – záväznou sa stáva až momentom podpísania objednávky.