Pýtate sa, sú vôbec nejaké nevýhody HS portalu? Áno, všade sa však dočítate o výhodách tohto systému, prípadne nájdete porovnanie so sklopno-posuvnými dverami. V našom článku sa však dozviete, aké sú 3 hlavné nevýhody HS portalu, ktoré pri svojom výbere zoberte to úvahy.

1. Ochrana pred počasím – nevýhody HS portalu

Prvá nevýhoda HS portalu je jeho obmedzená schopnosť poskytovať spoľahlivú ochranu pred nepriaznivým počasím, hlavne poveternostnými podmienkami. Jeho slabou stránkou môže byť nepostačujúce tesnenie (závisí od prevedenia, ktoré si vyberiete – množstvo posuvných častí a aj od materiálu, z ktorého je HS portal vyrobený). Vďaka tomu, že tento systém je vyrábaný ako dorazový, môže dochádzať k únikom tepla v zime a prepúšťaniu chladu v lete. To sa v konečnom dôsledku môže odraziť na celkových energetických nákladoch.

2. Kvalifikovaná montáž

Druhá nevýhoda tohto systému je, že je náročný na montáž. Myslíme tým, že v dnešnej dobe si často vyberáte možnosť kúpiť okná a dvere a montáž už realizujete vo vlastnej réžii. Ale vzhľadom ku veľkosti a celkovým vlastnostiam HS portalu, kvalifikovaná montáž je niečo, čo viac ako odporúčame. Nesprávna montáž Vám môže spôsobiť problémy nielen pri používaní dverí, ale môže viesť ku ich poškodeniu a následnej nákladnej oprave, alebo k tepelným stratám, prípadne až k trvalému poškodeniu a potrebnej výmene celého výrobku. Rovnako je to aj s prístupom k objektu, kde má byť HS portal umiestnený a náklady spojené s dopravou a manipuláciou. Samozrejme, pokiaľ sa rozhodnete pre kvalifikovanú montáž, čo odporúčame, tento problém máte vyriešený.

3. Náklady na údržbu

Treťou nevýhodou HS portalu sú vysoké náklady v prípade opravy alebo výmeny skla. Keď zoberieme do úvahy, že výrobky z tohto systému sú hlavne nadrozomerné zostavy, výmena skla je aj finančne, aj technicky náročná. Preto zoberte do úvahy fakt, že Váš dom musí byť dostatočne prístupný na výmenu skla, napr. o veľkosti 2000 x 2400 mm, čo môže viesť k zabezpečeniu ďalšej techniky ako žeriav, aby sa niečo také vôbec dalo realizovať.

Zhrnutie – nevýhody HS portalu

Vyššie spomenuté nevýhody HS portalu zoberte do úvahy v prípade, že sa rozhodujete tento systém použiť na Vašej stavbe. Ide o riziko s dostatočným tesnením, kvalitnou montážou a neskoršími nákladmi na údržbu. Tým, že o týchto nevýhodách viete, neprekvapia Vás a Vaše rozhodnutie ste urobili dobre a s úplnými informáciami.

Radi Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku na okná, dvere, a samozrejme aj posuvný systém HS portal.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach