Siete proti hmyzu – pravý biorepelent

Dokonalá ochrana pred hmyzom

Leto je v plnom prúde, teplota na teplomere každým dňom stúpa a Vy si chcete vychutnávať pohodu a leto pri otvorených oknách. Otravných komárov a múch sa môžete zbaviť bez zbytočných chemických prostriedkov ešte skôr, ako Vás stihnú navštíviť u Vás doma. Siete proti hmyzu sú tým správnym riešením  tohto problému. V súčasnej modernej dobe nie sú siete proti hmyzu iba funkčným a praktickým doplnkom, ale taktiež v mnohých prípadoch i elegantným doplnkom. Je možné ich osadiť ako na plastové, tak i na drevené aj hliníkové okná. Na trhu je ich množstvo, ako si teda vybrať tie správne?

Aké siete proti hmyzu ponúkame?

Spomedzi veľkého množstva druhov a prevedení u nás nájdete tieto siete proti hmyzu:

  • pevné siete okenné
  • navíjacie siete okenné
  • otváravé siete dverové
  • navíjacie siete dverové
  • Plisé siete dverové
  • posuvné siete

Každá z uvedených sietí je zložená zo sieťoviny z umelého vlákna, ktorá je v šedej farbe a je prakticky neviditeľná a nehrdzavie. Možnosť objednať hliníkovú sieťovinu odolnú voči vtákom, či hlodavcom a protipelovú sieťovinu, to sú ďalšie varianty, ktoré zákazníci čoraz viac využívajú. Tým, že siete proti hmyzu sú z vonkajšej strany okna, sú vystavené zmenám počasia, ale i voči tomu sú odolné. Rám, v ktorom je sieťovina, je hliníkový. Farbu hliníkového rámu ladíme ku oknám, dá sa nastriekať rôznymi odtieňmi, ale medzi základné a najčastejšie používané patrí biela, bledohnedá (ku oknám v zlatom dube) a tmavohnedá (ku oknám v orechu). O niečo drahší variant je, keď máte záujem o siete proti hmyzu v laminácii, čo znamená, že rám siete je v podobnom drevodekore ako okno, nie iba nastriekaný.

Pevné siete okenné

Keď nás navštívi zákazník, ktorý má záujem objednať si siete, v prvom rade potrebujeme vedieť rozmer a farbu. Často si však nevie dať rady, ako si pevnú sieť správne zamerať. Nie je to nič zložité, stačí otvoriť okno a odmerať vzdialenosť od tesnenia na ráme okna na ľavej strane, po tesnenie na ráme na pravej strane okna. Tak isto treba zmerať aj výšku. Pevné siete sa uchytávajú o okno pomocou otočných háčikov, čiže nie je potrebné nejakým spôsobom do rámu okna zasahovať alebo vŕtať. A v zimných mesiacoch ich môžete ľahko zvesiť a uskladniť.

Navíjacie siete okenné a dverové

Navíjacie siete proti hmyzu sú čoraz viac žiadané nielen na balkónové dvere, ale aj na okná kvôli svojej praktickosti. Okenné aj dverové siete pozostávajú z navíjacieho bubna a vodiacich líšt. Rozdiel medzi nimi je v tom, že pri dverovej navíjacej sieti je navíjací bubon na ľavej, či pravej strane, čiže sa roluje týmito smermi a následne sa uchytí pomocou magnetiek. Pri okennej navíjacej sieti je navíjací bubon vždy hore, čo znamená, že sa sťahuje smerom nadol a tam sa uchytí pomocou háčikov. Výhodou týchto sietí v porovnaní s pevnými najmä pri oknách je, že keď potrebujete cez okno s ventilačkou niečo napríklad vyprášiť, sieťku jednoducho zrolujete a nemusíte ju celú „odháčikovať“.

Otváravé siete dverové

Dverové siete sú stále veľmi žiadané, pretože sú atraktívne kombináciou ceny a úžitku. Montujú sa na rám balkónových dverí z vonkajšej strany pomocou pántov. Na protiľahlej strane rámu balkónových dverí je umiestnený magnet, ktorý dverovú sieť zachytí. Na rozdiel od pevnej siete, otváravá dverová sieť sa vŕta na vonkajší rám okna. Vzhľadom k väčším rozmerom, pri týchto sieťach sa bežne používajú deliace priečky, ktoré zabezpečia, aby sa sieť nevlnila. A keďže zvieratká sú teraz súčasťou skoro každej domácnosti, je tu aj možnosť doplniť sieť aj o prielez pre mačku alebo psa.

Plisé dverové siete

Zaujímavým produktom na trhu sú Plisé siete proti hmyzu, ktoré sú atraktívne pre rôzne typy posuvných dverí. Výhodou je možnosť regulovať výšku aj pri samotnej montáži až o 40 cm. Dajú sa spájať viaceré kusy, čím máme možnosť prekrývať veľké plochy, napríklad v zimných záhradách alebo terasách. Plisé siete, inými slovami skladané siete, sú vedené pomocou vodiacich líšt v hornej časti. Ovládajú sa ručne a v stiahnutej polohe sa uchytávajú pomocou magnetov.

Posuvné siete

Ak hľadáte niečo moderné a praktické a nestačia Vám obyčajné siete proti hmyzu, riešenie ponúkame v podobe posuvných sietí. Posuvné siete sú variantom k Plisé sieťam, pretože sú rovnako vhodné na rôzne typy posuvných dverí. Tie sú tvorené pevným krídlom s úchytom, ktoré je umiestnené buď iba jednoducho na lištách  alebo v ráme. Pohybom vľavo alebo vpravo sa krídlo posúva buď teda iba po lištách alebo v rámci rámu, ktorý je ukotvený o rám okna alebo o stenu.

Zhrnutie

V letných mesiacoch sú ideálnym nechemickým ochrancom proti dotieravému hmyzu okenné a dverové siete. Vzhľadom k širokej ponuke vieme vybrať to správne riešenie pre akýkoľvek typ okna alebo dverí. V prípade objednania sietí ako súčasť objednávky okien, alebo aj doobjednanie k našim oknám vieme rozmer určiť sami bez dodatočného zamerania. V prípade samostatného objednania Vás radi usmerníme, ako si správne jednotlivé siete proti hmyzu zamerať. So sieťami proti hmyzu sa teda bodavých votrelcov nemusíte obávať.

Páčil sa Vám tento článok?

Podporte nás na Facebooku a na Google+ a získajte okamžitú 5% ZĽAVU z cien všetkých našich služieb a produktov (platí na neakciový tovar).

dverové siete proti hmyzu